вход

АвторизацияЗакрыть

Старі друзі group

8 января 2018 21:00
Львов Дзиґа

Орієнтовний склад:
Володимир Кіт – труба, флюгельгорн
Валентин Учанін – тенор та сопрано саксофони
Аркадій Орєхов – клавішні інструменти
Роман Іванчишин – бас-гітара
Олег Підківка – ударні

«Dzyga Jazz Quintet» патріархи та праотці української джазової сцени, які почали грати джаз незважаючи на тогочасний ідеологічний контроль ще в далеких 60-их минулого століття. Слід зауважити, що «Dzyga Jazz Quintet» – це не просто зірки східноєвропейського джазу, а ще не менш успішні, амбітні та висококваліфіковані фахівці в медицині, фізиці, математиці та малярстві.

Саме завдяки такому поєднанню музика «Dzyga Jazz Quintet» — інтелектуальна, із безмежним полем для інтерпретацій та дисонансів, із домішками етнічного мелосу та стрункою чоловічою харизмою. Музиканти постійно експериментують, а відтак щороку дивують новим звучанням. Грають в стилі ф'южн з елементами свінгу та авангарду, часом беруть більш фольклорний напрямок, створюючи незвичні екзотичні мелодії. Зокрема в арсеналі бенду є такі композиції, як «Танґо на схилах гори Тростян», «Синдбад» чи «Фонтан де Триві», де майстерно переплітаються джаз з елементами українського та східного фольклору. Проект в теперішньому вигляді засновано в 2001 році на першому українсько-польському фестивалі «Jazz Bez» у Львові з ініціативи директора львівського мистецького об'єднання «Дзиґа» Маркіяна Іващишина.

Володимир Кіт — трубач, який присвятив джазу понад півстоліття та водночас медик, що   займається «особливим» лікуванням, використовуючи гіпомагнітну камеру (камера, в якій нема магнітного поля Землі). В 60-их роках заснував джазовий бенд «Медікус», який неодноразово здобував нагороди на джазових фестивалях Європи, виступав з численними концертами в Австрії, Франції, Швейцарії, Німеччині, Польщі, Естонії, Латвії та ін. Вперше на фестивалі «Jazz nad Odra» виступав ще в 1973 році, де також здобув нагороду в конкурсі.

Валентин Учанін — не тільки джазовий саксофоніст, а й доктор наук та автор п'яти монографій з технічної фізики, більш ніж 200 наукових публікацій та понад 100 винаходів в сфері фізики. Виступав на численних джазових фестивалях Європи, в тому числі на одній сцені з піаністом та викладачем Люблінської музичної академії Юрієм Боннем на краківському джазовому фестивалі «Solo Duo Trio» та на фестивалі «Mikolajki Jazzowe» в Перемишлі.

Аркадій Орєхов — львівський джазовий піаніст, архітектор та водночас талановитий художник-аквареліст. Творить в жанрі міського пейзажного живопису, роками майстерно відтворює мальовничі пейзажі Львова, Кракова, Перемишля, Праги. Неодноразово виступав на джазових фестивалях України, Польщі та Німеччини.  

Роман Іванчишин — львівський джазовий бас-гітарист та мандрівний музикант. Виступав з концертами в десятках країн Світу, а найчастіше — в Мексиці, США та Франції.

Олег Підківка — досвідчений джазмен, грає на ударних інструментах та працює в Львівському цирковому оркестрі. Постійно гастролює з концертами не лише по Україні, а й за кордоном, зокрема — в Ріо-де-Жанейро, Нью-Орлеані, Гамбурзі та Парижі.

Вхід вільний.

м. Львів, арт-кав'ярня «Квартира 35», вул. Вірменська, 35, 2-й поверх приміщення «Дзиґи»
www.dzyga.com

Тема с вариациями LIVE

Новости

В Киеве показали капсульную коллекциию Jazz Faces 2018

Подробнее

Заявки приймаються до 27 жовтня

Подробнее

Прем’єра пiснi та кліпу

Подробнее

Статьи

Напередодні першого концерту в Києві видатного трубача, піаніста, композитора  Артуро Сандоваля (Arturo Sandoval) публікуємо інтерв’ю, яке вдалося записати у Львові під час VI Міжнародного джазового фестивалю Alfa Jazz Fest 26 червня 2016 року.

Подробнее

Интервью на talk to me Филипа Доценко с Алексеем Коганом

Подробнее