вход

АвторизацияЗакрыть

Тутс Тілеманс (Toots Thielemans)

15.01.2013Тутс Тілеманс (Toots Thielemans)

В березні 1994 я був в Брюсселі. До мого повернення в Київ залишалась доба. Вранці ми разом із моїм добрим другом Мішелем Бампсом пили каву. З магазину повернулась Соня, дружина Мішеля, і урочисто сказала: „Я тільки що побачила на вулиці афішу. Сьогодні ввечері в Краайнемі гратиме квартет твого улюбленого Тутса Тілеманса. Ти чуєш, Алєкс?”

Я розгубився і перепитав Соню: „А ти не помилилась?”

   - Я не дурна!” – гордо відповіла Соня.
   -  І читати вмію. Якщо не віриш, іди і сам читай!”
     Я запитав у Мішеля де знаходиться Краайнем. „Кілометри 3 від нашого будинку. Якщо ровером – хвилин 15-20” – відповів Мішель і додав: ”Старий, тобі таланить! Я живу в Бельгії, але Тутса не бачив наживо років п’ять. Не хвилюйся, поїдемо на концерт.”
 
     Маю зауважити, Мішель і Соня – єдині мої друзі в Європі, які не мають автомобіля. Пересуваються по місту на роверах і автівки не потребують.
     Словом, ввечері ми посідали на ровери і поїхали в Краайнем. Пізніше ми з’ясували, що міністр культури Бельгії опікувався відкриттям в Краайнемі культурного центру. Він дізнався, що Тілеманс з дружиною збирається їхати в Краайнем до її батьків. Міністр зателефонував Тілемансу і попросив про виступ на урочистому відкритті нового культурного центру.
 
     Зал культурного центру виявився охайним і затишним. З гарною акустикою і зручними кріслами, десь на 350-400 осіб. Людей було не дуже багато, втім на Тілеманса чекали. Тутс з’явився на сцені у супроводі піаніста Мішеля Герра, привітався і подивився на годинник. Барабанщика і басиста не було, хоча барабани і басовий апарат красувалися на сцені. Тутс заграв дві п’єси соло і знов подивився на годинник. Пролунали іще три дуети з піаністом. Грали музиканти просто фантастично! Коли Тутс знову подивився на годинник за лаштунками щось загуркотіло і на сцену майже вивалися басист Мішель Хатчі та барабанщик Бруно Кастелуччі.
 
     „Just in Time!” (Вчасно!) єхидно констатував Тутс і квартет почав грати. Тілеманс був неперевершеним. Грав із настроєм, винахідливо і тактовно. А я сидів і думав про те, що мені дійсно поталанило...
 
Олексій Коган 
Брюссель, 1994.
 
 
* Копирование и цитирование информации разрешается только с согласия автора.
Титульное фото - Jos L. Knaepen (с официального сайта музыканта www.tootsthielemans.com).
На фото внизу изображен дом, в котором родился Тутс Тилеманс.
 
Тема с вариациями LIVE