вход

АвторизацияЗакрыть

The Mandrivka у часі (РЕПОРТАЖ)

21.11.2008

В рамках проекту “Львівська площа” у Києві виступили львівський джаз-роковий гурт „The Mandry” і співак Віктор Морозов

Ветерани львівського джаз-року „The Mandry” у Києві виступили в рамках проекту „Львівська площа”. Мета цієї ініціативи - презентувати київській публіці новинки культурного життя галицької столиці. Ідея створити осередок львівської культури на берегах Дніпра спала на думку учасникам Мистецького об‘єднання  „Дзиґа”, яке, серед іншого, займається організацію славетного джаз-фестивалю „Jazz Bez”. За підтримки київської компанії „СКІ” задумка знайшла своє втілення. І тепер проект прописався у Будинку художника на Львівській площі (що є досить концептуально).

Взагалі-то, акції, що проводитимуться в рамках новоспеченого проекту, будуть не тільки джазовими. Однак через те, що вже скоро має  початися фестиваль „Jazz Bez” (5 – 14 грудня 2009-го року), старт „Львівської площі” віддали його учасникам („The Mandry” відкриють львівську частину форуму 5 грудня).

 

Команда „The Mandry” має давню історію – колектив з‘явився на львівській сцені ще у 70-ті. Тоді музиканти грали здебільшого на танцювальних вечірках у клубах. У репертуарі домінували рокові, джаз-рокові і блюзові композиції. На початку нового століття колектив повернувся до активної творчості і сконцентрувався на виконанні джаз-року. Цей напрямок не набув широкої популярності в Україні, а тому кожен виступ представників джаз-року є святом для справжніх шанувальників такої музики. Адже нагода послухати наживо якісну музику ансамблю, де духову секцію складають чотири „дудки” (два саксофони, труба і тромбон), випадає нечасто.

Концерт львів‘ян загалом справив враження мандрівки на машині часу. Для тих, хто пам’ятає радянське життя то був шанс згадати молодість, для молоді – шанс зазирнути в музичну і не тільки історію.  В репертуарі  Mandr‘івців домінують композиції, що вже стали джаз-роковими стандартами. Це пісні таких гуртів, як „Blood Sweat and Tears” та, особливо, «Chicago». Саме вони і склали основу сет-листу київського концерту. Музиканти дозволили собі дещо змінити оригінальні п’єси, зокрема, у кавер-версіях іноді лунав український переклад оригінального англійського тексту. Утім звучали і оригінальні композиції українських  музикантів. У виконанні останніх команді „The Mandry” неабияк допоміг співак Віктор Морозов. У 70-х роках він був лідером львівської групи „Арніка”, яка в певному сенсі конкурувала з „The Mandry”: команди не раз одночасно грали у різних клубах Львова. Утім, через понад 30 років конкуренція перетворилася на співпрацю.

Вокал Віктора Морозова чудово доповнював вокал Ореста Жукевича у джаз-рокових стандартах. А  під час виконання оригінальних композицій навіть виходив на перший план. На київському концерті пролунали пісні на тексті Костя Москальця, а також „дисидентський” „Метелик”. Цю написану Віктором Морозовим пісню із грайливим текстом колись розкритикував перший секретар ЦК КПУ Володимир Щербицький. Молодіжний хіт став опальним. Цікаво, що автора це не торкнулоcя, а от вокаліст „The Mandry” Орест Жукевич за виконання „Метелика” постраждав.

На концерті в Києві дійові особи тих часів із посмішкою згадували про минуле. А „Метелик” пролунав аж двічі. Повторно його виконали на біс, коли публіка, за ініціативою Морозова, весело розмахували руками-крильцями. Нажаль, людей у залі було не так багато, як того хотілося (вкотре доводиться писати про це стосовно столичних джазових концертів). Однак старт проекту „Львівська площа” все одно можна вважати успішним.

 

Наступним концертом у київському Будинку художника стане виступ гуртів «Bogna Kicinska Jazz Project» (Краків)  і «Shockolad+PL» (Львів-Краків). Він відбудеться 14 грудня. Причому не тільки в рамках проекту „Львівська площа”, а й в рамках фестивалю „Jazz Bez”, який цього року пройде аж в 10-ти містах України і Польщі.

 

Текст і фото - Юрій Руднєв
 

Більше фото з концерту у нашій "Фотогалереї"

Тема с вариациями LIVE

Афиша

Estill Voice Training

8 июля 2018 09:00
Киев Музыкальное пространство МК

8-12 липня

Неймовірна американська школа вокалу!

Подробнее