вход

АвторизацияЗакрыть

Стенлі Кларк (Stanley Clarke)

26.11.2012Стенлі Кларк (Stanley Clarke)

На фестивалі “Джаз Коктебель 2006” виступав легендарний контрабасист та бас-гітарист Стенлі Кларк. Напередодні концерту Кларк зі своєю групою зажадав репетиції. Організатори фестивалю швидко знайшли невеличкий зал у місцевому будинку культури. Там, доречи, проходили усі прес-конференції фестивалю.

     Одразу ж після репетиції Кларка мала відбутися прес-конференція, а тому майже усі журналісти чекали на її початок біля входу.

     Раптом до будинку культури під’їхало багато прикрашених квітами і стрічками машин, з яких вийшли молодята, дружки, батьки та гості. Вже потім ми з’ясували – будинок культури в Коктебелі працював іще як місце, де відбуваються урочисті події.
 
     Ми помітили, що хтось з організаторів весілля, почав щось вигукувати і робити якісь знаки у маленьке віконечко на другому поверсі будинку культури. Спроби увінчалися успіхом – у віконці з’явилося м’яко кажучи не дуже тверезе обличчя місцевого радиста, який радісно повторював лише одне слово – „Працюємо!” Втім, результатів його „праці” ніхто не відчував. Початок урочистої церемонії залежав від радиста. Нарешті, після чергового попередження з радіорубки „Працюємо!”, з динаміків залунала татарська народна мелодія.
 
     Молодята і гості нарешті заспокоїлися, а на порозі будинку культури з’явилась маленька довговолоса дівчинка у національному вбранні і почала танцювати перед молодятами. Поруч зі мною з’явився тур-менеджер Кларка, який захоплено почав знімати усе на відеокамеру. Потім він запитав мене, що відбувається і я пояснив – „Весілля в татарському стилі. Місцевий колорит.”
 
     Коли музика закінчилась, дівчинка підбігла до молодят, стала між ними і узяла їх за руки. Знов виникла вимушена пауза... За сценарієм весілля, на мою думку, мав зазвучати „Весільний марш” Мендельсона або щось в цьому роді. Але музики не було. Знов гості із надією дивилися на віконце радіорубки з якої знов пролунало весело і життєрадісне „Пр-р-рацюємо!”, „Пр-р-рацюємо!” Музики не було. Нарешті хтось із гостей подав знак і весілля почало ходу всередину. І саме в цей момент, із залу де йшла репетиція бенду, почав голосно і жваво звучати знаменитий блюз Стенлі Кларка „If This Bass Could Only Talk”. Кларк з партнерами грав у своєму звичайному „драйвовому” стилі. Молодята і гості, вже під музику прямували в зал урочистих подій.
 
     „Кльово!” – раптом сказав хтось із журналістів. „Кльово! Тепер ці молодята можуть розповідати усім – в них на весіллі грав сам Стенлі Кларк!”
 
 
Олексій Коган 
Крим, Коктебель, вересень 2006р. 
 
* Копирование и цитирование информации разрешается только с согласия автора.

 

Фото: Стенлі Кларк на фестивалі "Джаз Коктебель 2006", автор - Світлана Мінакова (джерело - http://feniks.flamber.ru/photos/group/1222863114/1223209660/)

Тема с вариациями LIVE