вход

АвторизацияЗакрыть

Олексій Козлов

08.11.2012Олексій Козлов

Наприкінці 70-х родина мого дядька відпочивала в Місхорі. Якось на вулиці дядько зустрів лідера легендарного радянського ансамблю „Арсенал” Олексія Козлова і познайомився з ним. Наступного дня дядько зателефонував мені із Криму і сказав, що я можу написати Козлову листа.

 

 Я довго вагався, втім листа написав. Мені дуже подобалась музика „Арсеналу”, Козлов та його партнери насправді були героями і піонерами радянського джаз-року і музики в стилі ф’южн. У листі я поставив Олексію Козлову багато запитань і, чесно кажучи, мало сподівався на відповідь. Але за два тижні дядько привіз мені з Криму шикарну глянцеву афішу „Арсенала” із написом: „Олексію! За два місяці у нас концерти в Києві. Приходьте на репетицію і знайдіть мене. Я обов’язково відповім на усі запитання. З повагою, Ваш О. Козлов”. Так відбулося моє перше заочне знайомство з Олексієм Семеновичем.
 
 
     За два місяці „Арсенал” дійсно приїхав до Києва. То були часи, коли на „Арсенал” важко було потрапити. 3 дні виступів у Київському будинку офіцерів, аншлаги, міліцейське оточення за квартал від місця виступу, знесені вхідні двері та марні пошуки зайвого квитка. Кияни хотіли слухати Козлова та його „Арсенал”.
 
 
     На вокзалі, де  ми зустрічали музикантів, на нас чекав неприємний сюрприз. Козлов вийшов з вагону з велетенським флюсом. Щоку рознесло так, що Козлову й говорити було важко. Концерт мав відбутися ввчері – треба було діяти. Тоді я грав на бас-гітарі. Працював у ресторанах, на весіллях. Найвідомішим у ті часи ресторанним і весільним оркестром був склад Михайла Карташевського. На саксофоні у Михайла грав Іван Вінников, якого ми називали найкращим джазовим саксофоністом серед стоматологів і найкращим стоматологом серед джазових саксофоністів.
 
 
     Словом, я зателефонував Івану з вокзалу і він приїхав майже за 15 хвилин. На Іванових новеньких „Жигулях” ми поїхали в поліклініку. Тоді, якщо я не помиляюсь, Вінников був завідуючим стоматологічним відділом відомчої поліклініки Укрзалізниці в Дарниці.
 
 

Алексей Козлов

     Операція тривала години півтори. Потім двері кабінету відчинилися – на порозі стояв усміхнений і веселий Іван. Втомлений Козлов сидів у лікарському кріслі, на столі красувалася (така як у мене!) афіша „Арсенала” із красномовним написом „Другу Ване от друга Лёши”, під столом – порожня пляшка від гарного коньяку – чи то анестезія для пацієнта, чи то допінг для стоматолога?
     А ввечері Олексій Козлов грав на саксофоні з повню віддачею.
 
 
 
     Майже 19 років потому, я вів концерти „Джазових днів на Слов’янському базарі в Києві”. Один з концертів грав Олексій Козлов у складі тріо “Ars Nova”.
 
 
     Після концерту я побачив Івана Вінникова біля гримерки Козлова. Він майже не змінився. Я покликав Олексія Семеновича. Він одразу ж упізнав Івана. А після розмови Іван подарував „другу Лёше” велетенську порцелянову попільничку у вигляді зубу...
 
 
Олексій Коган 
1980
 
* Копирование и цитирование информации разрешается только с согласия автора.
 
 
 
Тема с вариациями LIVE