вход

АвторизацияЗакрыть

Мейнард Фергюсон (Maynard Ferguson)

23.06.2013Мейнард Фергюсон (Maynard Ferguson)

Киянам пощастило... Вони знов можуть „зняти капелюха” перед Еріком Айгнером, який у 2004 році влаштував візит в Україну Мейнарду Фергюсону та його оркестру. Особливо це відчувається сьогодні, коли Фергюсона вже немає з нами...

     Так, ми встигли побачити і почути легендарного майстра гри на трубі „на останньому поверсі”. Таких трубачів небагато, часто їх називають „верхолазами”.
     Не буду згадувати увесь концерт. Спробую лише про особисті враження...
     Фергюсон для мене – зразок мужності і відданості своїм музикантам. Його поведінка на сцені вражає – він зібраний, переконливий, артистичний і неповторний.
     Під час концерту  я був на своєму робочому місті – в кулісі, поруч із знаменитим менеджером Фергюсона, Едом Сарджентом. І я бачив на власні очі, як артист, який на сцені грав як востаннє в житті, за кулісами перетворювався на людину, якій важко ходити, посміхатися і рухатись... Артисти такого рівня не уявляють себе без сцени і своїх партнерів. Мейнард, безумовно, був одним з них...
     Ну, а другий момент я завжди згадую з усмішкою. Ми довго думали з Еріком Айгнером – що можна подарувати Фергюсону, крім традиційної української горілки, сувенірів, тощо... Хотілось чогось незвичного і як кажуть джазмени „в тему”. 
     „Ерік,” – запитав я – а зможеш знайти піонерський горн?” 
     Еріку ідея сподобалась і він знайшов горн. Справжній, блискучій, з пластмасовим білим мундштуком і червоним полотняним прямокутником із жовтою бахромою. Ну, і профілем Леніна – як же без нього?
 
     Наприкінці концерту Ерік урочисто подарував горн Фергюсону. Маестро подарунок сподобався. Ерік пішов зі сцени, усі музиканти були вже за кулісами.
Фергюсон не завагався... Притулив горн до губ, і чисто, прозоро, майстерно заграв сигнал „Слухайте усі”.
 
     Ми й досі слухаємо Вас, пане Фергюсон... Усі.
 
 
 
Олексій Коган 
* Копирование и цитирование информации разрешается только с согласия автора.
 
 
Тема с вариациями LIVE