вход

АвторизацияЗакрыть

Майкл Брекер (Michael Brecker)

03.10.2012Майкл Брекер (Michael Brecker)

Вперше я зустрів Майкла Брекера в Польщі, на фестивалі „Warsaw Summer Jazz Days’ 1997”. Майкл грав тоді у спеціальному проекті із тріо піаніста МакКой Тайнера. 

 

Я дуже хотів познайомитись із Брекером, адже був під враженням від його співпраці із моїм другом, українським піаністом, композитором та аранжувальником Валерієм Волковим. В 1994 році Валерій записав в Нью Йорку дебютний альбом „Prayer for My Father” за участю братів Брекерів та Дейва Лібмана. Раніше Валерій розповідав мені про цікаву роботу в студії, про незабутні моменти запису та особливі риси Майкла, Ренді та Дейва. Зі спогадів Валерія було ясно – Майкл Брекер був найвимогливішим і сумлінним.

З особливим захопленням Валерій розповідав, як Майкл поставився до головної п’єси альбому „Prayer for My Father” де йому належало грати розгорнуте соло. Спочатку Майкл зажадав ноти і демо запис, потім довго розпитував Валерія про обставини, пов’язані з написанням цієї музики і лише потім почав працювати. В результаті усі отримали одну з найяскравіших речей в альбомі. Але повернемось до зустрічі із Майклом.
 
Я довго шукав Брекера за лаштунками, доки не зустрів барабанщика Аарона Скотта який сказав, що Майкл за звичай любить послухати фестивальні виступи в залі. Аарон не помилився – Брекер з’явився в гримерці хвилин за 20 до власного виступу.
 
„Перепрошую, містер Брекер” – почав я... Брекер зупинився і ввічливо сказав: „Можна просто Майкл і вибачатися не треба” – на серйозному обличчі музиканта з’явився натяк на ввічливу посмішку, не більше. Взагалі, я лише один раз бачив усміхненого Брекера.
 
Я дістав із сумки диск Волкова і сказав: „Я співвітчизник і друг Валерія. Він просив привітати Вас”.

Michael BreckerМайкл пожвавішав і щиро посміхнувся – „О! Вел! (так американці називали Валерія). Ну як він? Тоді в Нью Йорку було цікаво! А ти музикант?
- Ні - відповів я – Працюю на радіо і просто люблю музику...”
 
Далі я завагався, але відчувши, що Майкл готовий спілкуватися, спитав, чи можу поставити одне запитання?
     „Певно, що так” – відповів Брекер. „Давай”.
   - „Майкл – почав я – якщо можна, скажи щиро про твоє ставлення до роботи з українським музикантом. Твої умови, як запрошеного гостя-соліста, було виконано, ти заграв чужу музику і, даруй, отримав за це винагороду. Скажи, це була звичайна робота, або щось інше?”
 
Брекер хитнув головою і тихо, майже по складах (здавалося він хотів, щоб я краще його зрозумів) сказав:
     „Алекс, мене звуть Майкл Брекер. Я часто граю з молодими європейськими музикантами. І граю лише з тими, чия музика мені подобається. І я отримаю за це гроші. Але жодного разу, ні за які гроші я не грав того, до чого байдужий”.
 
Як приємно було це почути! Який гордий я був тоді за свого друга і його музику, яку виконував такий МАЙСТЕР.
 
Навіть сьогодні я не згадаю про що говорив з Майклом потім. Пам’ятаю тільки, коли прийшов час піти на сцену, Майкл чемно попрощався, взяв саксофон і там, за лаштунками я побачив момент перетворення людини в артиста... Здавалося, що хтось натиснув якусь кнопку – обличчя Брекера змінилося, рухи стали іншими, Брекер випромінював впевненість, міць і знання, притаманне лише справжньому музиканту. Я знаю, бо я це бачив... Коли на межі куліс і сцени чуєш хвилю оплесків і вигуків, у яких швидко тануть слова ведучого: „Леді та джентльмени! Майкл Брекер!!!”
 
     Заради цього варто жити!
 
Олексій Коган 
Варшава, 1997
* Копирование и цитирование информации разрешается только с согласия автора.
Тема с вариациями LIVE