вход

АвторизацияЗакрыть

Флюгери Львова 2010: Звіт

05.05.2010

З 1 по 4 травня у Львові відбувався традиційний етно-джазовий фестиваль.

З 1 по 4 травня у Львові відбувався традиційний етно-джазовий фестиваль «Флюгери Львова». Організатор цього музичного свята МО «Дзиґа» пропонує звіт по 4 фестивальні дні.

«Флюгери Львова 2010». День перший. Спецпроекти

Перший день травня приніс Львову початок чергового фестивалю «Флюгери Львова». Він був присвячений експериментальним проектам.
Фестиваль відкрив гурт «The Pol.E.Trio» – проект піаніста Юрія Середіна – до ньогоприєдналися бас-гітарист Алекс Максимів і ударник Ігор Гнидин, відомий передовсім своєю роботою в гурті «SchockolaD». Група відіграла сет чудового контемпорарі-джазу, м’якого за звучанням, хитромудрого в мелодиці й ритмічних структурах. Однак цю музику оцінили би краще, якби вона звучала у вечірньому присмерку або клубному затишку, де люди налаштовані на уважне слухання – для галасливої і спраглої розваг публіки їх музика виявилася занадто інтелектуальною.

Читати повністю…

 


«Флюгери Львова 2010». Прокидання з Мертвим Півнем

Недільного ранку, в другий день «Флюгерів», прокинувся «Мертвий Півень» – ця традиційна акція-насмішка з похмільних і сонних відвідувачів фестивалю. «Півні», зрозуміло, ні критиці, ні аналітиці не підлягають – монстри львівського року щороку незмінно доводять публіку до шалу. Який ще гурт в Україні може похвалитися, що за квитками на їх ранковий концерт черга вишиковується на кількадесят метрів (від дверей Ратуші вона сягала аж до фонтану на Ринку)?
«Флюгери Львова 2010». Прокидання з Мертвим ПівнемВрешті, хто ще може собі дозволити виступати о десятій ранку?

Читати повністю…


 

«Флюгери Львова 2010». День другий.Етно

Другий день «Флюгерів Львова» був присвячений етнічній музиці. Його представляв нещодавно створений «Дзиґою» та львівськими етно-гуртами «Етноклуб Набутків». Схоже, що він став найтанцювальнішим днем цього фестивалю – народ, завівшись у танець на першій групі, отримав нагоду перевести дух аж перед хедлайнерами.
Ця неділя (2 травня) стала просто-таки днем «дружби гуртів» - багато музикантів (чи то пак музик) грали в декількох представлених гуртах підряд (віолончеліст з «Людей добрих» Володимир Бедзвін, а також Любко Іщук і Оленка Єременко з «Бурдону» грали потім у «Татош Банді», двоє останніх грали ще й в «ČAČI VORBA»). Їх продуктивність не може не вражати: відігравши концертні програми, вони ще й продовжили незапланованим сейшном. Між виступами ведучій Марті Більській допомагав куратор етно-клубу Остап Костюк, який докладніше розповідав про гурти (він і сам грав у «Татош Банді» та капелі «Бай», тож був в темі, як ніхто інший). Та й після виступу гурти самі представляли наступний колектив, рекомендуючи його, мовляв, ось після нас будуть грати ще кращі – це надало вечорові особливої душевності якогось такого родинного характеру. Але про все по черзі.

Читати повністю…

 


«Флюгери Львова 2010». День третій. Блюзово-джазовий

Третій, понеділковий концерт «Флюгерів Львова» не був розрахований на аж надто великий ажіотаж, проте любителів музики ще до початку концерту набрався повний дворик, щоб отримати довгу низку доброї живої музики. Цього дня своїх підопічних презентували зразу дві формації: «Клуб любителів кіна та музики» («кінА» - то не помилка, а особливості львівської орфографії; також тут трапляються любителі метрА і пальтА) та «JazzClub.Lviv». З огляду на таку насичену програму концерт розпочався вже о шостій.
 Першими виступила група «Gojo Orchestra», що утворили свою назву від циганського слова, що значить «чужий», «не циган» (в інших транслітерація – gadje, gadze) – гітара, контрабас, клавішні та ударні.

Читати повністю… 

 


«Флюгери Львова 2010». День четвертий. Патріархи

Останній день «Флюгерів» пом’якшив для меломанів перехід  від фестивальних гулянь назад до сірих буднів. Цього дня виступала тільки одна група, і то не в Ратуші, а у Філармонії.
«Флюгери Львова 2010» Робити його  деінде просто не годилося: своє десятиріччя святкував «Dzyga Jazz Quartet», в складі якого найолдовіші представники львівського джазу: Володимир Кіт, Валерій Учанін і Аркадій Орєхов, які розвивали на галицьких теренах цю музику з 60-х років, а також ударник Андрій Надольський, який свого часу грав з культовими «Звуками Му». В програмі крім власних творів панове виконували композиції Марка Токаря, Боббі Хатчерсона, Валерія Половини (з яким виконали його композицію «The gate of Belief») і Дейва Грузіна.

Читати повністю… 

 


Фотографії з фестивалю «Флюгери Львова 2010» можна переглянути тут.

Коментувати в нашому блозі (ЖЖ)
 

Тема с вариациями LIVE

Афиша

Misha Mendelenko Quartet vol.2

24 апреля 2019 20:00
Киев Музыкальное пространство МК

424-й концерт проекту "Тема з варіаціями. Live 3.0"

Подробнее

LAURA MARTI SHINE

25 апреля 2019 19:00
Киев Театр на Подолі

Подробнее

26-04-2019 LAURA MARTI SHINE

26 апреля 2019 19:00
Киев Театр на Подолі

Подробнее