вход

АвторизацияЗакрыть

Ді Ді Бріджуотер (Dee Dee Bridgewater)

11.12.2012Ді Ді Бріджуотер (Dee Dee Bridgewater)

В 2004 році мені пощастило відвідати знаменитий “Chicago Jazz Festival”. В Чикаго я потратив завдяки зусиллям чудової і енергійної жінки – Марти Фаріон. Ії плідна робота щодо підтримки культурного обміну між Україною і США важко переоцінити. Взагалі, про мої пригоди в Чикаго і численні знайомства можна було б написати багато, але...

     Найчастіше я згадую концерт у Чикагський Філармонії 1 вересня, як офіційний концерт відкриття фестивалю.

     У філармонії був аншлаг, але Марта і легендарний Марк Орлов, подбали про квиток для мене. Отже, це був концерт „Tribute to Thad Jones”, пам’яті видатного корнетиста і бенд-лідера Теда Джонса, який до речі, зі своїм партнером, барабанщиком Мелом Льюїсом, виступав з оркестром в Києві, у 1972 році. Я тоді вчився у школі, але дуже гарно пам’ятаю цей концерт. А в Чикаго Теда Джонса вшановував біг-бенд трубача Джона Феддіса за участю фантастичної джазової співачки Ді Ді Бріджуотер.
 
     Коли бенд з’явився на сцені, я упізнав кількох музикантів, які грали в Києві 32 (!) роки тому – трубач Сісіл Бріджуотер, саксофоністи Біллі Харпер і Джеррі Доджіон і, звичайно, Ді Ді Бріджуотер. Сьогодні важко повірити, що під час візиту до Києва Ді Ді було 22 роки.
 
     Оркестр Джона Феддіса виконав три п’єси. Особливо запам’яталась вишукана та яскрава піаністка Ріні Роузнес – вона грала просто бездоганно.
 
     Ну, а потім на сцені з’явилась Ді Ді... Вона почала розмовляти з аудиторією і миттєво захопила її. Зал реагував на жарти співачки,  а вона була в ударі:
 
-    Леді і джентльмені – перед Вами щаслива жінка! Уявляєте собі як легко співати в оркестрі, в якому грають: мій перший чоловік – Сісіл Бріджуотер та мій другий чоловік – Джон Феддіс!”
 
     Ді Ді продемонструвала мистецтво співу у супроводі біг-бенда з першої пісні...
 
     Потім дуже тепло згадала Теда Джонса. А потім, це був перший сюрприз, викликала на сцену славетного піаніста Хенка Джонса. Ветеран був на висоті, публіка вітала старшого брата Теда Джонса стоячи. Хвилин за десять, коли Ді Ді проспівала черговий хіт, на сцені з’явився темношкірий красень баскетбольного зросту. З букетом квітів і дівчинкою років 3-х на руках. Віддав квіти Ді Ді, поцілував її і хотів йти зі сцени... Бріджуотер схопила його за руку і сказала:
 
   - „Мені дуже приємно, що ці квіти я отримала саме від цієї людини. Пані та панове! Є нагода привітати сина та онучку Теда Джонса. Я думаю, що Теду, там, на небесах, дуже радісно спостерігати за нами”. З цими словами вона узяла дівчинку на руки, обняла її... Тато хотів забрати дочку, а малеча – навпаки. Захитала головою і піти до тата не схотіла. Той махнув рукою і, посміхаючись, пішов зі сцени. Ді Ді, з дитиною на руках, стояла і, здавалось, думала, що робити далі. Раптом, обернулась до Хенка Джонса який був ще біля роялю і щось прошепотіла... Хтось із музикантів виніс на сцену стілець. Ді Ді з дитиною сіла і за лічені секунди вже співала із Хенком Джонсом знамениту баладу Теда Джонса „А Child is Born” (Дитина народилась). З дитиною на руках. З онучкою Теда Джонса.
 
     Впевнений, це не було режисерською знахідкою або просто сценарно-спланованим „роялем в кущах”... Ні. В залі було щось неймовірне. Оркестр почав грати „свінгову” тему, Ді Ді підхопилася з місця і з дитиною на руках, яка вже голосно сміялася, відспівала (і відтанцювала) черговий шедевр. Ді Ді  втомилася, це було видно. Знов на сцені з’явився син Теда Джонса і під шалені оплески уніс дівчинку зі сцени...
 
     Після концерту мій добрий приятель, відомий чикагський джазовий трубач Орберт Девіс, допоміг мені пройти за куліси. Я поспілкувався з усіма музикантами. Сісіл Бріджуотер, Харпер і Доджіон сказали, що добре пам’ятають турне в СРСР. Лише Ді Ді Бріджуотер, яскрава, ефектна і весела, жартома почала журити мене:
 
-    Алєкс, рідненький мій, я дуже добре пам’ятаю концерт у Києві і рада, що ти не забув про нього. Але як тобі не соромно, вкотре нагадувати мені про мій вік?
 
 
Олексій Коган 
 
Чикаго, вересень 2004. 
 
* Копирование и цитирование информации разрешается только с согласия автора.
 
 
 
Тема с вариациями LIVE