вход

АвторизацияЗакрыть

Боббі МакФеррін (Bobby McFerrin)

17.08.2012Боббі МакФеррін (Bobby McFerrin)

На фестиваль „Порі Джаз” у Фінляндії я прибув із невеличким запізненням, кинув речі, зробив акредитацію і побіг до головної сцени, де вже мали розпочатися два цікаві концерти – спочатку тріо Чіка Коріа, а потім – квартет Боббі МакФерріна.

На щастя, концерт ще не розпочався, тож я стояв біля журналістського намету і думав – з’їсти мені морозива або ні. Я повернувся до крамнички з морозивом і майже не відкрив рота від подиву – поруч стояв Боббі МакФеррін і спокійно пив воду.

Рука одразу ж потягнулась до камери, однак липучка на чохлі зрадницьки і голосно чвакнула... МакФеррін різко повернувся до мене і посміхнувшись схопив рукою мій бейдж: „ОК, привіт Олексій Коган, радіо журналіст с України! Чуєш, старий, давай розмовляти і фотографуватися після мого концерту. Згода? Зараз Чік буде грати... Пішли. – сказав МакФеррін і ми підтягнулися до сцени.


     Чік Корія, Авішаї Коен і Джефф Баллард виступали чудово. Коли оплески вщухли, ведучій оголосив, що Боббі МакФеррін загубив по дорозі до Порі своїх партнерів і тому зараз буде... джаз. На сцені з’явилися стілець і мікрофон. МакФеррін з першої хвилини свого сольного виступу просто захопив публіку і вже хвилин за 15 співав разом з нею „Аве Марію” Баха/Гуно.

Потім до МакФерріна приєднався Чік Корія – дует блискуче виконав „Stella By Starlight” та  “Armando’s Rhumba”. А на останок – на сцені знов з’явився Коен і Баллард. Квартет остаточно „розірвав” публіку і під овацію пішов відпочивати...


     МакФеррін виявився людиною слова. Вже хвилин за 20 ми спокійно розмовляли, сидячі на сходах за сценою. Наприкінці розмови я подарував Боббі український часопис „Нота” і попросив МакФерріна написати щось своїм прихильникам в Україні. МакФеррін поставився до мого прохання більш серйозно, ніж я міг собі уявити. Він досить довго думав і врешті-решт написав.

Автограф Бобби МакферринаКоли ти співаєш, ти молишся,
Коли ти молишся, ти віриш.
Коли ти віриш, ти співаєш...

     Без коментарів.


Олексій Коган


Фінляндія, Порі 2001р.

* Копирование и цитирование информации разрешается только с согласия автора.

Фото - Юрий Руднев

Тема с вариациями LIVE