вход

АвторизацияЗакрыть

Beatles у львівському Picasso

08.02.2010

Концертом Cherkasy Jazz Quintet розпочалася нова концертна серія Picasso Jazz Hall.


Picasso Jazz Hall


Beatlevs


Срегій Крашенінніков


Cherkasy Jazz Quintet


Cherkasy Jazz Quintet


Лариса Руденко

31 січня львів’яни, що завітали до нічного клубу Picasso на першу імпрезу концертної серії  Picasso Jazz Hall, отримали ексклюзивну можливість співучасті у святкуванні чотирьох дат - протягом 3 годин з уст трьох співведучих  4 рази прозвучало „З нагоди...”.  Отже, пропонуємо вам хронологію і факти цього цікавого музичного вечора.

Першим на сцену піднявся Ростислав Ваврів, президент фан-клубу Beatles.UA (м. Львів), щоб коротко розповісти присутнім про останній концерт легендарних Бітлів, який  відбувся у Лондоні 30 січня 1969-го. (Власне, ця річниця і стала поштовхом до запрошення до Picasso двох цікавих „навколобітлівських” колективів). Пан президент  також повідомив про те, що «сьогодні у залі зібралось чимало членів нашого фан-клубу з метою послухати гарних виконавців і відзначити 8-му річницю створення клубу Beatles.UA». На закінчення своєї промови пан Ваврів представив членів новоствореної львівської тріб’ют-групи Beatlevs, і дав старт концертному марафону Beatles Jazz Time (так на афіші звучала назва імпрези).

Півгодинний виступ чотирьох добре знайомих львів’янам музикантів не залишив
байдужими до дійства нікого з присутніх: якісне виконання понадчасових шлягерів – і цим усе сказано. Слухачі отримали не імітації пісень Beatles,  а їх інтерпретації.
Проходження тисячі разів прослуханих хітів через призму сприйняття справжніх музичних особистостей створювало ефект професійного прологу, смачного музичного аперитиву.

Потім другим ведучим, продюсером концертної серіїї Picasso Jazz Hall  Віктором Федорчуком було оголошене (поіменно) зіркове сузір’я присутніх у залі важливих і цікавих публічних осіб (це, зокрема, Почесний консул Королівства Бельгія Ярослав Гарцула, видатний композитор, музикант і педагог  Мирослав Скорик, заслужений артист Сербії співак Філіп Жмахер)  та  коротко  представлено „головного винуватця” імпрези – Сергія Крашеніннікова і розширений склад його Cherkasy Jazz Quintet.  Коротко – бо ж це був третій від 2000 року концертний виступ у місті Лева відомого українського піаніста і бенд-лідера.  Меломани (власне у Picasso) раніше могли почути Сергія і у складі тріо, і у спеціальному проекті 2004-го року  Крашенінніков – Нєміровський – Барі - Руденко.  У 2009-му в черкаського джазового квінтету виникла непоборна потреба у підсиленні свого складу: для аранжування творів Бітлів, для їх „об”ємнішого, святковішого” виконання був залучений тромбоніст Сергій Калініченко. Отже, вже за хвилину на сцені володарював маестро Крашенінніков, який оголосив бажання почати з „візитівки” – двох композицій, датованих кількома роками раніше,  і лише згодом перейти до програми Remembering The Beatles. А це - 13 творів, записаних і виданих колективом у 2009  році.

Чудова ансамблева гра та енергія лідера – ось що, головним чином, дуже швидко переконало всіх слухачів: свято вдалося! Виконання і простих, і розбудованих творів - чисте й інтелігентне. Окрім постаті Сергія Крашеніннікова,  надовго запам’ятаються відвідувачам клубу і духовики, оскільки не так часто високопрофесійні джазові музиканти впродовж усього виступу досконалим ансамблем дарують ПРОСТО РАДІСТЬ! А ще ж – геніальна мелодика композицій „ліверульської четвірки”! До слова, черкащани у третій частині концерту зробили екскурс своїми попередніми чотирма релізами – „ось  що ми за останні 5 років натворили!” Що було і повчально (котра з львівських джазових чи інших груп щороку видає альбом?), і „недільно” (концертні номери були найчастіше „відпочивальними”), і просто святково!!!

Треба сказати тепер про третю „дату вечора” – відома львівська джазова співачка та викладач вокалу Лариса Руденко власне 31 січня святкувала 15 річницю прощання з рідною Полтавою , звідки її у 1995-му забрано заміж, і де відбулось творче зростання рудоволосої окраси Львова. Відвідувачам Picasso на десерт був презентований ще більш розширений склад Cherkasy Jazz Quintet: співачка виконала кілька пісень, зокрема, знамениту Take The “A” Train.  А на завершення відомий у Галичині та Польщі художник і дизайнер Василь Бабій добряче здивув черкащан, та й глядачі у залі теж присвиснули,  побачивши ЯКУ високохудожню керамічну валізу з великими британським прапором та написом Beatles  Василь вирішив зробити та подарувати музикантам.  Просто тому, що „мені подобається Черкащина (рибалю, відпочиваю там!) та творчість Бітлів”! Цей небуденний жест галичанина й постріл зарядом конфетті  десь високо під стелею клубу  Picasso повідомили Львову про красиву четверту дату – 31.01.2010 – старт Picasso Jazz Hall’у.

Текст - Віктор Федорчук
Фото - Богдан Кучерявий

Коментувати в нашому блозі (ЖЖ)

 

Тема с вариациями LIVE