вход

АвторизацияЗакрыть

Arturo Sandoval: «Для мене є тільки одна музика - гарна»

21.02.2017Arturo Sandoval: «Для мене є тільки одна музика - гарна»

Напередодні першого концерту в Києві видатного трубача, піаніста, композитора  Артуро Сандоваля (Arturo Sandoval) публікуємо інтерв’ю, яке вдалося записати у Львові під час VI Міжнародного джазового фестивалю Alfa Jazz Fest 26 червня 2016 року.

Я слідкую за Вашою гастрольною діяльністю з 2002 року. Раніше Ви дуже рідко виїжджали за межі Сполучених Штатів. Натомість зараз у Вас довжелезний тур  Європою. Що надихнуло Вас на таку тривалу подорож?
Я завжди їду туди, де люди хочуть мене бачити. До того ж у мене було заплановано кілька записів в Європі.
 
А які Ваші подальші плани, зокрема, щодо випуску нових альбомів?
Я зараз працюю над своїм першим альбомом дуетів з різноманітними вокалістами. Це буде інтернаціональна музика і абсолютно різні виконавці: Фаррелл Вільямс (Pharrell Williams), Пласідо Домінго (Placido Domingo) , Ел Джерро (Al Jarreau), Алехандро Санс (Alejandro Sanz), Хуан Луіс Герра (Juan Luis Guerra), Стіві Уандер (Stevie Wonder). Це має бути фантастично, і я не можу дочекатись, коли ми закінчимо роботу над цим диском.
 
Коли він має вийти?
Скоріше за все, це станеться наприкінці 2017 року. Я ще не впевнений, але я буду намагатися, щоб альбом вийшов в кінці вересня або на початку жовтня. Завтра (27 червня 2017 року – прим. авт.) я маю записуватись з Пласідо Домінго. А 28-го у мене запис з Фрідою Лінгстад (Anni-Frid Lyngstad) з ABBA. Вона спеціально заради мене повертається до студії після 33-річної перерви! (значне перебільшення, адже останній сингл Фріда випустила у 2015 році – прим. авт.) Ми вже записали чимало композицій для альбому, але декількох ще бракує. Я, наприклад, хочу додати дует з Селією Круз (Celia Cruz). Ми плануємо накласти її голос на нову оркестровку. Так само, попереду ще запис із Стіві Уандером, і я вже рахую дні до цієї дати.
 
Чи плануєте Ви записувати новий фортепіанний альбом?
Цікаво, я не замислювався на цим серйозно, але не виключаю, що почну готувати його вже цього року.
 
Чи можете Ви розповісти про першу зустріч з Діззі Гіллеспі?
Я зустрів його на Кубі в травні 1977 року. Я завжди говорив, що для мене це був подарунок долі - зустріти мого кумира, який згодом став моїм ментором і найбільше вплинув на моє становлення як музиканта. Він був дуже уважним до мене всі роки аж до своєї смерті, наче справжній батько.
 
Наскільки Вам важко переключатися між різними стилями? Адже вчора Ви відіграли класичний концерт, а сьогодні на сцені була феєрична суміш фанку, ф’южну, кубинської музики.
Насправді я люблю музику. Для мене є тільки одна музика - гарна. Я з задоволенням граю все, що мені подобається, і люблю поєднувати різні стилі. Ми навіть включаємо до програми елементи арабської музики.
 
Ви іноді викладаєте у Фейсбук відео своїх розминок, але більша частина роботи музиканта залишається прихованою від зайвих очей. Скільки годин на день Ви зазвичай приділяєте інструменту?
Я завжди маю при собі Sandovalves – це такий маленький пристрій, що імітує клапани труби (так звану «машинку» - прим. авт.). Я використовую їх під час подорожей: в готелі, аеропортах, під час польотів, тобто практикуюсь увесь час.
 
Але ж таким чином Ви підтримуєте лише техніку?
Ні, я підтримую все. До речі, не знаю, чи дивились Ви серію відеозаписів з видатними трубачами, які я публікую на Фейсбуці. Там я це демонструю. Останній ефір був з Вейном Бержероном (Wayne Bergeron). 13 липня у нас запис з Джеррі Хеєм (Jerry Hey), 17 серпня – з Чаком Фіндлі (Chuck Findley), а у вересні – з Вінтоном Марсалісом (Wynton Marsalis).
 
І останнє, можливо, складне запитання. Яким є Ваше ставлення до потепління стосунків між Кубою і США? Чи можна це розцінювати як те, що Куба стає на демократичні рейки?
Я не вірю в цю брехню. Куба зараз в найгіршому становищі, репресії тривають. Правда полягає в тому, що люди продовжують страждати і не мають жодної надії. Тому це все – політична пропаганда.
 
Чи маєте Ви надію побачити демократичну Кубу?
Звісно, надія є. Надія має бути з тобою увесь час, але реальність, на жаль, не дає приводів для оптимізму. Втім, я сподіваюся одного дня повернутися на свою батьківщину, але зараз мені це заборонено. Незважаючи на те, що багато моїх родичів померли, я не можу навіть приїхати і покласти квіти.
 
Вибачте. Давайте закінчимо на позитивній ноті. Який альбом із записаних Вами, Ви любите найбільше?
Без сумніву, це Trumpet Evolution. Це взагалі мій самий улюблений альбом! 
 
А сигари?
Звісно, Arturo Fuente.  Це велике щастя, коли виробник найкращих в світі сигар – твій найкращий друг! ))
 
 
Віктор Віннер, спеціально для Jazz In Kiev
Фото Ігоря Петрова
 
Тема с вариациями LIVE