вход

АвторизацияЗакрыть

Alfa Jazz Fest: стабільність і традиції у вирі бурхливих подій

11.04.2014Alfa Jazz Fest: стабільність і традиції у вирі бурхливих подій

3 квітня 2014 року в столиці України відбулася прес-конференція, присвячена IV Міжнародному джазовому фестивалю Alfa Jazz Fest, що вже традиційно пройде у Львові з 12 по 15 червня. У прес-конференції взяли участь творчий куратор фестивалю Олексій Коган, музикант і член Спостережної ради Alfa Jazz Fest Святослав Вакарчук, а також Президент «Альфа-Банк Україна» Олександр Луканов.

На початку зустрічі з журналістами Олексій Коган оголосив про головне: незважаючи на вельми складний час, фестиваль відбудеться. Про це свідчить те, що підписано контракти з музикантами, укомплектовано сцену, а квитки надійшли у продаж. Через очевидний брак культурних заходів у 2014 році (що казати – нині бодай би перевести подих) неважко спланувати ажіотажний попит на квитки. Та й програму підібрано на всі смаки – від традиційного джазу до world music. Відчувається сталий рух в бік урізноманітнення представлених стилів музики, втім, організатори цього і не приховують.
 
Цього року у фестивалі приймуть участь більше 100 музикантів з 12 країн світу. Чимало буде українських виконавців,  в тому числі у спільних з іноземними музикантами проектах. Світ глобалізується, а музика, натомість, ніколи не знала меж.  Проте, один український колектив таки викликав жваве обговорення, а саме гурт «Бумбокс», який закриватиме останній фестивальний день на сцені Площі Ринок. Певні користувачі соцмереж висловлювали побоювання щодо того, наскільки формат цього колективу відповідатиме стилістиці Alfa Jazz Fest. На думку Святослава Вакарчука, питання не в імені, а в музиці. За його словами, фестиваль має збирати якомога ширше коло прихильників. Тож організатори очікують від «Бумбоксу» «спеціальний реверанс» в бік джазової музики. Сподіваємось, що це буде одним з приємних сюрпризів цьогорічного фестивалю, так наполегливо проанонсованих під час прес-конференції.
 
Загалом, незважаючи на природні питання щодо безпеки в країні, а також чітко визначені часові рамки фестивалю, від участі відмовилось лише 5 колективів. Натомість, програма справді ряснить гучними іменами на різний смак: «зірка» жіночого вокалу Ді Ді Бріджуотер (Dee Dee Bridgewater), видатний саксофоніст Чарлз Ллойд (Charles Lloyd), американський ф’южн-гітарист Ларрі Картон (Larry Carlton), відомий індійський перкусіоніст Трілок Гурту (Trilok Gurtu) і багато інших. Святослав Вакарчук, у відповідь на запитання, хто є його кумиром на цьогорічному Alfa Jazz Fest, відповів, що, окрім перелічених, із задоволенням послухає ансамбль Miles Electric Band. Цей колектив буде виконувати музику з «електричного» періоду творчості Майлза Дейвіса. Лідером Miles Electric Band є небіж Майлза – барабанщик і продюсер Вінс Вілберн-мол. (Vince Vilburn, Jr.), а ключовим музикантом – талановитий трубач Ніколас Пейтон (Nicholas Payton). Серед «зірок», яких Святослав хотів би бачити на майбутніх фестивалях, можна виділити Кіта Джарретта (Keith Jarrett). Що ж, зважаючи на непростий характер останнього, це могло б бути серйозним викликом й успіхом водночас.
 

Автор фото - Олександр Зубко

Що ж до майбутніх фестивалів, то, за словами Олександра Луканова та Олексія Когана, не виключено, що колись будуть запрошувати й артистів, які вже запам’ятались львівській публіці. Адже палітра постатей у джазі поки що яскрава, проте спостерігається зміна поколінь. На думку Святослава Вакарчука, це є природним, адже джаз з популярної музики часів 40-х і 50-х років перетворився на напрямок з дещо обмеженою аудиторією. Звісно, такі події, як Alfa Jazz Fest, є вагомим кроком до популяризації джазу. Втім, будемо сподіватись, що допоки всі гучні імена відвідають Львів, виросте нове покоління талановитих джазових виконавців. Хтозна, може вони будуть і з України, як цьогорічні учасники Вадим Неселовський, Андрій Прозоров і Ілля Алабужев. Принаймні, є надія, що цьому сприятимуть і вже заявлені майстер-класи від гостей фестивалю.
 
Окрім культурної й освітньої складових, фестиваль пропонує також і спортивну. Головний ідеолог здорового способу життя Олександр Луканов і цього року обіцяє вже традиційну «Джазову милю».  За умови активної підтримки цього заходу львів’янами та гостями міста він має всі шанси років за десять перетворитися на справжній «Джазовий марафон» і залишити позаду знаменитий Лондонський. Для реалізації цих мрій і сподівань є головне, як влучно зазначив Святослав Вакарчук – тяглість фестивалю. Переконаний, що у вирі бурхливих подій чотири дні музики, миру і добра є надзвичайною цінністю.
 
Віктор Віннер, спеціально для Jazz In Kiev
Фото - Дмитро Туйон, Олександр Зубко
 
Тема с вариациями LIVE